NewsWOLSZTYN

Co dalej z punktem gastronomicznym przy plaży?2 min na czytanie

0

„Tak wygląda Wolsztyn – miasto turystyczne” – mówi Czytelnik. – Zamiast kolejki uśmiechniętych plażowiczów przy punkcie gastronomicznym na plaży w Wolsztynie wciąż cisza – dodaje.

Kilka tygodni temu Maciej Ratajczak z wolsztyńskiego ratusza mówił, że trwają rozmowy z zainteresowanymi prowadzeniem takiego miejsca. Niestety, mimo że, lato w pełni do tej pory nic się nie zmieniło.

Dostaliśmy zdjęcia od Czytelnika na których widać zamknięte okienko budki z jedzeniem, ławki związane łańcuchem i zielsko, które zdążyło wyrosnąć w łódce. To pozostałość po poprzednim najemcy tego miejsca. – Tak wygląda Wolsztyn – miasto turystyczne – piszę oburzony Czytelnik.

Ratajczak odpowiada, że pierwsza firma zainteresowana prowadzeniem punktu gastronomicznego po wstępnych rozmowach wycofała się. – Pojawiła się kolejna. Nie zostanie jednak uruchomiony istniejący punkt. Na plaży stanie food truck. Trwa domykanie formalności – mówi Ratajczak. Trzeba tylko mieć nadzieję, że zdążą przed końcem wakacji.

Ratajczak podkreśla, że w przyszłym roku planowany jest remont punktu gastronomicznego. – Chcielibyśmy, żeby po remoncie lokal był dostępny dla turystów też jesienią i zimą – mówi przedstawiciel ratusza.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News