NewsNOWY TOMYŚL

Sprawa pożaru w centrum Nowego Tomyśla w sądzie. Oskarżonej grozi do 12 lat więzienia1 min na czytanie

0

Do pożaru kamienicy przy ul. Mickiewicza doszło nad ranem 15 lutego 2021 r. Ogień zajął mieszkania na pierwszej i drugiej kondygnacji, a także klatkę schodową. Uciekając przed nim, lokatorzy wyskakiwali z budynku przez okna. Jednym z nich był 54-letni mężczyzna, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Prokuratura ustaliła, że do pożaru doszło w wyniku nieumyślnego działania jednej z lokatorek. Wioletta K. usłyszała zarzut nieumyślnego sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, którego skutkiem była śmierć jednej osoby oraz zarzut spowodowania średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Akt oskarżenia przeciwko mieszkance Nowego Tomyśla wpłynął już do miejscowego sądu. Kobiecie grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem trwają badania uszkodzonej w pożarze kamienicy należącej do Przedsiębiorstwa Usługowego Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu Sp. z o.o. Na podstawie ekspertyzy budowlanej nadzór budowlany podejmie decyzję czy wydać zgodę na jej remont, czy nakazać rozbiórkę.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News