GRODZISKNews

Parafianie żegnają swojego proboszcza. Odszedł niespodziewanie w wieku 67 lat2 min na czytanie

0

Wczoraj zmarł nagle ks. Krzysztof Rozmiarek ( 67 l. ) – proboszcz parafii p.w. św. Wawrzyńca w Kamieńcu. Wyświęcony 19 maja 1983 roku, pełnił posługę duszpasterską w Kamieńcu od 1 lipca 2013 roku.

Parafianie wspominają księdza ciepło i żegnają go ze smutkiem. Kinga Koska opowiada, że proboszcz był otwarty na ludzi, szczególnie współpracował z dziećmi i młodzieżą. – Dbał o muzyczną oprawę mszy świętych, zachęcał młodzież, w tym moje dzieci, by uczestniczyła aktywnie w życiu parafii – mówi. – Ksiądz motywował mojego syna Kamila do nauki gry na organach kościelnych, a córkę Nikolę wspierał przy prowadzeniu chórku dziecięco – młodzieżowego – podkreśla mieszkanka Kamieńca.

Jak zaznacza parafianka, ksiądz był nie tylko kapłanem, ale także przyjacielem ludzi. – Gdy trzeba było, pracował z nami ramię w ramię przy łopacie – przyznaje pani Kinga. – Bardzo dbał o kościół, parafię i sam wykonał wiele prac, a teraz chciał założyć ogrzewanie podłogowe. Długo by wymieniać. Będzie nam go straszne brakowało – przyznaje ze smutkiem

Księdza wspomina także Małgorzata Stachowiak, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Kamieńcu, w którym niedawno ksiądz proboszcz uczestniczył w kursie komputerowym dla seniorów. – Proboszcz był człowiekiem bardzo pogodnym, ciepłym, wrażliwym i serdecznym. Miał bardzo wielkie serce, szczególnie dla dzieci i seniorów. Od samego początku pracy duszpasterskiej w naszej parafii wspierał nas i zaangażował się bez pamięci we wszystkie ważne sprawy kościoła i zwykłych ludzi. Był przyjacielem chorych i niepełnosprawnych, zawsze uczestniczył we wszystkich spotkaniach z seniorami. Uczestniczył we wszystkich akcjach charytatywnych – mówi.

– Był świetnym dyplomatą. Zapamiętamy jego uśmiech, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność rozwiązywania „małych i dużych problemów”. Zawsze będziemy go mile wspominać i na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek uczciwy, optymista i po prostu nasz przyjaciel. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – dodaje Małgorzata Stachowiak.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK