NewsWOLSZTYN

Belęcin zaprasza do Dębowego Zakątka! Będzie kabaret, koncert i zabawa taneczna1 min na czytanie

0

Wielki dzień, na który sołtys, rada sołecka i mieszkańcy zapraszają wszystkich chętnych to sobota (17.07.). Festyn z okazji oficjalnego otwarcia Dębowego Zakątka rozpocznie się o godz. 15 w parku. Potem impreza przeniesie się na plac przy sali wiejskiej. W programie jest m.in. występ kabaretu „Dziura”, recital Karoliny Stefan oraz koncert Marty Rozynek z zespołem Kapela Gra. A o 20 – dla wszystkich – zabawa taneczna.

Podczas imprezy odbędzie się sprzedaż cegiełek. Jak zapewniają organizatorzy, za każdą z nich kryje się niespodzianka. Będzie też kawiarenka, słynna zupa gulaszowa w słoikach, grill i napoje, a dla dzieci dmuchany zamek i stroje sumo.

Prace nad zagospodarowaniem fragmentu parku w Belęcinie ruszyły 1 sierpnia ubiegłego roku. Wszystko było gotowe na zaplanowane na jesień otwarcie, ale epidemia pokrzyżowała plany sołtysa i jego dzielnej ekipy, która ciężko, ale i ochoczo pracowała, by Dębowy Zakątek był urokliwym i przyjemnym miejscem do spędzania czasu i relaksu dla mieszkańców Belęcina.

Drzwi, które stały się znakiem rozpoznawczym Zakątka to dzieło m.in. Pani Marzeny Basińskiej artystki, malarki i jak podkreśla sołtys Dominik Kardaszewski – dobrego ducha sołectwa.

– Dzięki Pani Marzenie jedną z atrakcji dla dzieci na naszym festynie będzie malowanie twarzy. Wpływy z niego zostaną przekazane na rzecz małej Mai ze Zbąszynia – dodaje Dominik Kardaszewski.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News