NewsWOLSZTYN

Zbiórka w internecie i puszka na zebraniu. Rodzina, której runął dach domu potrzebuje pomocy1 min na czytanie

0

Do zdarzenia doszło we Wroniawach podczas ulewy i silnego wiatru tydzień temu, w środę (30.06.) – Dach nad połową budynku po prostu złożył się do środka – mówi Andrzej Omieczyński, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Wolsztynie. – Oględziny wykazały, że stan techniczny konstrukcji i pokrycia dachu był bardzo zły, a ze względu na to, że elewacja pokryta jest styropianem, nie można było ocenić stanu murów. W naszej ocenie dom obecnie nie nadaje się do zamieszkania. – dodaje.

Inspektor budowlany nakazał odbudowę zniszczonego dachu do stanu sprzed katastrofy budowlanej pod nadzorem osoby ze stosownymi uprawnieniami oraz – jeśli będzie taka potrzeba i decyzja nadzorującego – wszystkich innych elementów budynku, które mogły zostać naruszone lub są w złym stanie i mogą zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców. – Koszty będą duże i mam świadomość, że będzie to kłopot dla właścicieli – mówi inspektor Omieczyński.

Gmina zaproponowała właścicielom domu lokal zastępczy na czas odbudowy, ale odmówili. Pomocy mieli im udzielić krewni i sąsiedzi. Ich syn ogłosił zbiórkę na portalu zrzutka.pl., a sołtys wsi i radna miejska – Lucyna Liskowska na najbliższym zebraniu wiejskim wystawi puszkę, do której będzie można wrzucać datki przeznaczone na zakup materiałów do odbudowy dachu.

Być może znajdą się też przedsiębiorcy z branży budowlanej, którzy będą mogli i chcieli pomóc.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News