NewsWOLSZTYN

Jako jedyni w województwie zgarnęli dofinansowanie do trzech inwestycji wiejskich3 min na czytanie

0

Projekty do tegorocznej XI edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” złożyły 284 sołectwa. 256 z nich otrzymało dofinansowanie do planowanych inwestycji w kwocie od 10 do 50 tys. zł. Wód nich są trzy sołectwa z gminy Przemęt, do których trafi łącznie 137 tys. 734 zł. To Wieleń, Perkowo i Popowo Stare.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu gminnego i wyposażenie siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw w Wieleniu. W Perkowie zagospodarowany zostanie teren przy sali wiejskiej, na którym stanie plac zabaw i wiata rekreacyjna, a w w Popowie Starym powstanie otwarta siłownia zewnętrzna i wypiękniej teren wokół sali. Wszystko to będzie gotowe najpóźniej do połowy listopada.

Po podpisaniu stosownej umowy, symboliczne „czeki” na realizację planów wręczył sołtysom osobiście wicemarszałek Krzysztof Grabowski. – Zdobywając jako jedyna aż trzy dofinansowania, Gmina Przemęt w tegorocznym konkursie okazała się liderem – zauważył Jarosław Maciejewski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

– Serdecznie dziękujemy panu marszałkowi za wsparcie dla naszych mieszkańców. To nieoceniona pomoc na drodze do rozwoju gminy Przemęt – mówi wójt Janusz Frąckowiak.

Przy podpisaniu umowy był obecny wiceprzewodniczący sejmiku województwa wielkopolskiego – Jarosław Maciejewski, zastępca dyrektora departamentu gospodarki mieniem – Rafał Gil oraz dyrektor departamentu programów rozwojów obszarów wiejskich – Izabela Mroczek.

Wśród zaproszonych gości znalazła się: przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Wita, oraz radni Monika Maćkowiak – sołtys Wielenia, Bernadeta Golińska, Szymon Wojciechowski – sołtys Perkowa oraz sołtys wsi Popowo Stare – Jan Haremza.

Dofinansowanie w wysokości 19 tys. 188 zł otrzymało także sołectwo Wąchabno w gminie Siedlec na projekt pod nazwą „W Wąchabnie na aktywność zawsze jest dobra pora – przemierzajmy lasy, plaże i jeziora”. Na liście uczestników konkursu nie ma ani jednego sołectwa z gminy Wolsztyn.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News