NewsWOLSZTYN

Nowy sprzęt dla straży i dwóch szkół. Posłuży do udzielania pierwszej pomocy1 min na czytanie

0

Nowy sprzęt do udzielania pierwszej pomocy trafił do jednostek OSP i szkół z Wroniaw i Obry. Wszystko dzięki współpracy miejskiego samorządu z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lesznie, który przekazał gminie Wolsztyn urządzenia wartości blisko 5,5 tys. zł. Do gminy trafiły dwa szkoleniowe defibrylatory, dwa zestawy mini znaków drogowych oraz dwa fantomy. 

– Sprzęt przekazujemy jednostkom OSP i szkołom z Wroniaw i Obry, gdzie posłuży do szkoleń i nauki udzielania pierwszej pomocy i zachowania się na drodze, także w razie wypadków. Bardzo ważne jest przełamanie bariery psychologicznej w korzystaniu z urządzeń typu defibrylator, poznanie zasad jego działania – powiedział burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis.

– Sprzęt przekazany w ramach naszego programu tworzenia swoistych centrów edukacji bezpieczeństwa, których celem jest upowszechnianie wiedzy o bezpiecznym zachowaniu na drodze szczególnie wśród strażaków, osób młodych, starszych dzieci, które są bardzo chłonne takiej wiedzy – powiedział, przekazując sprzęt, dyrektor WORD Leszno, Jarosław Sobczak – Jesteśmy także otwarci na dalszą współpracę – zaznaczył.

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News