NewsNOWY TOMYŚL

Burmistrz zmienia godziny pracy strażników. Od połowy lipca również nocki1 min na czytanie

0

Od połowy lipca Straż Miejska w Nowym Tomyślu będzie pracować również w nocy. To skutek zarządzenia burmistrz Włodzimierza Hibnera z końca czerwca. Włodarz wskazał w nim nowe godziny pracy strażników, a decyzję uzasadnił m.in. potrzebą usprawnienia organizacji pracy strażników i potrzebą zapewnienia spokoju i porządku publicznego na terenie gminy. 

Z zarządzenia wynika, że strażnicy będą pracować na trzy zmiany. Pierwsza ma się rozpoczynać o godz. 7 i kończyć o 15, druga zaczynać o 15 a kończyć o 23, a trzecia rozpoczynać o 20 a kończy o 4 nad ranem. W dokumencie czytamy, że zmiany zostają wprowadzone z zachowaniem norm czasu pracy. Przypomnijmy, że Włodzimierz Hibner przymierza się do likwidacji straży miejskiej z końcem roku. Decyzję w tej sprawie muszą podjąć radni. Jeszcze nie podjęli. 

– Zostało nas trzech, bo jedną osobę burmistrz przeniósł do innego wydziału – komentuje komendant, Arkadiusz Wieczorek. Przyznaje, że takim stanem osobowym nie sposób zrealizować zarządzenia. Zaznacza, że prawdopodobnie wystąpi o zwiększenie liczby osób, by móc dostosować się do decyzji burmistrza. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News