NewsNOWY TOMYŚL

Kapela Zza Winkla znów świętuje! Kolejne wyróżnienie dla cenionych artystów!1 min na czytanie

0

Odznaczenie “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” wręczyła muzykom minister Marlena Maląg. Medal indywidualnie otrzymał i odebrał Bogdan Górny, a ten przyznany dla Kapeli Zza Winkla odebrał w imieniu kapeli Józef Kowalonek. Kapela Zza Winkla, grająca folk miejski jest jedną z dwóch kapel w Polsce wyróżnionych tym medalem.  Oczywiście zagraliśmy też w Ministerstwie swoje utwory – opowiada Józef Kowalonek. Przyznaje, że piosenka „Chmiel i wiklina” została przyjęta wielkimi brawami. Artysta podkreśla, że było to wzruszające przeżycie dla całej kapeli, którym z pewnością będą się dzielić ze swoimi fanami. 

Kapelę w ubiegłym roku doceniono Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. W listopadzie 2020 zespół otrzymał nagrodę pieniężną Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z okazji jubileuszu 40-lecia. Docenienie i nagrody cieszą muzyków tak samo, jak rozpoczynający się właśnie sezon koncertów plenerowych. Pierwszy przed większą publicznością już w środę ( 30.06) w Hotelu Bazar w Poznaniu na zaproszenie Stowarzyszenia „Poznański Chór Nauczycieli im. Ignacego Paderewskiego”

Obecnie Kapela Zza Winkla założona w 1980 roku przez Bogdana Górnego gra w składzie: Bogdan Górny, Krzysztof Drozdzik, Artur Markiewicz, Karol Hołod ,Miłosz Markiewicz, Włodzimierz Ciesielczak, Jozef Kowalonek. Promują muzykę kapel podwórkowych z tekstami gwary wielkopolskiej. Zespół przygotowuje obecnie ósmą płytę o tytule „Brawyndy Styndy”, na której znajdzie się 11 piosenek do tekstów tekstów Andrzeja Bobkiewicza (nieżyjącego już członka kapeli – przyp. red.).

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News