NewsWOLSZTYN

Wybudują tanie mieszkania w Wolsztynie? Pierwsze decyzje za dwa dni1 min na czytanie

0

Podczas najbliższej sesji rady miejskiej (30.06.) radni zdecydują o o wyrażeniu zgody na utworzenie spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN” Wielkopolska Południowa” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz zatwierdzą

To pokłosie majowej wizyty w Wolsztynie ministra rozwoju, pracy i technologii – Grzegorza Piechowiaka, który zachęcał do skorzystania państwa w zakresie rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie gminy.

SIM-y mają być alternatywą dla tych mieszkańców, których nie stać na kredyt mieszkaniowy lub którzy nie chcą się wiązać tak długoletnim zobowiązaniem finansowym. Lokatorom, którzy w ramach wkładu własnego pokryją co najmniej 20 proc., a w dużych miastach 25 proc. kosztów budowy mieszkania, SIM-y zapewnią możliwość dojścia do własności po 20-30 latach, dlatego mają być lepszym rozwiązaniem niż TBS-y.

Samorządy, które zdecydują się na udział w spółce otrzymają dofinansowanie wynoszące do 35 proc. kosztów inwestycji, która ma zwiększyć dostępność mieszkań na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Do spółki gmina miałaby wnieść grunty pod budowę, a państwo gwarantuje samorządowi bezzwrotne wsparcie w wysokości 3 mln zł.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News