NewsWOLSZTYN

Siedmiu ratowników na plażach w gminie Wolsztyn. W sobotę rozpoczęli pracę2 min na czytanie

0

W sobotę (26.06.) zaczęły się wakacje i ruszył sezon kąpielowy nad jeziorami w gminie Wolsztyn. O bezpieczeństwo na trzech kąpieliskach zadbają w tym roku ratownicy z miejsko – powiatowego oddziału WOPR w Wolsztynie, którzy współpracują z oddziałem z Leszna.

Odpowiedź na ogłoszenie o poszukiwaniu ratowników była wyjątkowo duża, bo zgłosiło się aż czternaście osób. – Nie chcieliśmy, aby ktoś poczuł się pominięty, dlatego postanowiliśmy dać szansę wszystkim. Siedmiu ratowników będzie pracować w lipcu, a kolejnych siedmiu w sierpniu – mówi Grzegorz Adamski z wolsztyńskiego WOPR – u.

W piątek (25.06.) ratownicy przygotowywali kąpieliska do sezonu. Pracę rozpoczęli w sobotę, a o bezpieczeństwo będą dbać do końca sierpnia. Będą patrolować plaże w parku miejskim w Wolsztynie i w Karpicku nad Jeziorem Wolsztyńskim oraz w Obrze nad Jeziorem Świętym. Dyżury będą pełnić siedem dni w tygodniu, od godz. 11 do 19.

Ratownicy przypominają, czego na plaży nie należy robić. – Po pierwsze nie wolno wskakiwać do wody rozgrzanym, bo można doznać szoku termicznego – mówi Grzegorz Adamski. Podkreśla, że do jeziora nie wolno wchodzić pod wpływem alkoholu, narkotyków i po jedzeniu. Ratownicy apelują też do rodziców, żeby pilnowali swoich dzieci i nie zostawili ich samych. Na terenie kąpielisk nie mogą też przebywać psy.

Do kąpieli najlepiej wybrać strzeżone kąpielisko, gdzie o bezpieczeństwo dba ratownik. Przed wejściem do wody trzeba sprawdzić kolor flagi. Jeśli jest czerwona – obowiązuje zakaz wejścia do wody. Jeśli jest wywieszona biała – korzystanie z kąpieliska jest dozwolone.

JP

Na zdjęciu ratownicy Nikodem, Mikołaj, Bogumił, Wojciech, Wiktoria i Weronika oraz Grzegorz Adamski – członek zarządu wolsztyńskiego WOPR.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News