NewsWOLSZTYN

Wolsztynianka – Nikola Jodko laureatką 16 Festiwalu Zaczarowanej Piosenki1 min na czytanie

0

Organizatorem krakowskiego festiwalu jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. 14-letnia Nikola Jodko zaśpiewała w finale po raz drugi i tym razem wyśpiewała sobie roczne stypendium, które wręczyła jej osobiście prezes Fundacji Sentio – Magdalena Kasperowicz.

Nagranie koncertu finałowego, który kilka dni temu odbył się na Rynku w Krakowie jeszcze nie jest dostępne w sieci, ale można posłuchać koncertu półfinałowego, w którym Nikola zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki to ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnością. Finaliści walczą oni o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia. Utwory wykonują w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki. W tym roku byli to Maria Sadowska, Hanna Banaszak, Krystyna Prońko, Adam Nowak z Raz Dwa Trzy, Krzysztof Cugowski oraz Łukasz Łyczkowski z Voice of Poland TVP.

– To wielki sukces Nikoli i jesteśmy z niej bardzo dumni – mówi dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury, Jarosław Świrszcz.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News