NewsNOWY TOMYŚL

Wielka akcja policji w centrum miasta. Zatrzymano mężczyznę, który miał molestować dwie kobiety1 min na czytanie

0

18-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego został wczoraj (16.06.) zatrzymany przez nowotomyskich funkcjonariuszy. Jest podejrzewany o doprowadzenie przypadkowo spotkanych na ulicy dwóch kobiety do tzw. innych czynności seksualnej. Do zdarzeń miało dojść w dwóch częściach miasta – na ulicy Zbąszyńskiej i w Parku Feliksa. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, mężczyzna miał podbiec do kobiety i dotykać ją w miejscach intymnych. Ta przerażona zawiadomiła policję, która od razu wysłała na miejsce patrole, a do pomocy zaangażowała również spółdzielnię mieszkaniową i straż miejską. 

Jak wyjaśnia st. sierż. Mariusz Majewski, rzecznik komendy w Nowym Tomyślu, sprawdzono monitoring należący do spółdzielni oraz ten, którym dysponuje straż miejska. – Dzięki zaangażowaniu komendanta straży Arkadiusza Wieczorka szybko ustalono, jak mężczyzna wygląda – tłumaczy Mariusz Majewski. Zaznacza, że do Parku Feliksa, czyli do miejsca, gdzie doszło do ostatniego zdarzenia, skierowano kilkunastu funkcjonariuszy z wydziałów prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego, a także strażników miejskich. Zaangażowano nie tylko samochody, ale i motocykle. Dzięki temu w krótkim czasie namierzono 18-latka, który przebywał w okolicy Kauflandu. Rzecznik funkcjonariuszy zwraca uwagę, że mężczyznę dostrzegł komendant straży miejskiej. I wyjaśnia, że 18-latka zatrzymano. 

Ustaliliśmy, że dziś mężczyzna ma być przesłuchany w nowotomyskiej prokuraturze. Jeżeli dojdzie do postawienia mu zarzutu bądź zarzutów, grozi mu więzienie. – Obecnie przebywa w izbie zatrzymań – zaznacza rzecznik policji. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News