NewsREGION

Cyrk to nie miejsce dla zwierząt! Apel Lewicy do samorządowców1 min na czytanie

0

Działacz Młodej Lewicy z Wolsztyna, Miłosz Stanek, rozesłał w ostatnich dniach wnioski do urzędów gmin na terenie powiatu wolsztyńskiego z apelem o niewpuszczanie cyrków wykorzystujących zwierzęta, na tereny należące do samorządów. Jest to część ogólnopolskiej akcji młodzieżówki Lewicy. Podobne wnioski zostały złożone m. in. w Kaliszu, Rybniku, Przysusze, Helu i Bychawie.

– Cyrk to nie jest miejsce dla zwierząt. Proszę pomyśleć o tym, jak są tam traktowane – często głodzone, bite. Czy takie coś można nazwać tresurą? Absolutnie nie! Żyjemy w XXI wieku i ludzie już dawno powinni wziąć pod uwagę prawa zwierząt, powinni troszczyć się o ich dobrobyt, ich naturalne środowisko. Czy cierpienia zwierząt to rozrywka? Nie! – tak komentuje to wnioskodawca, Miłosz Stanek. 

– Myślę, że władze samorządu powinny dawać przykład. Chcemy, by takie rozwiązania były przyjęte centralnie, ale na razie musimy liczyć na dobry przykład samorządu – dodaje Adam Boch, koordynator wojewódzki Młodej Lewicy w Wielkopolsce. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News