NewsWOLSZTYN

Uprowadzenie dziecka. Policja zatrzymała podejrzanego, był pijany1 min na czytanie

0
????????????????????????????????????

Wczoraj (14.06.) kilkanaście minut po godz. 17 dyżurny wolsztyńskiej policji otrzymał informację o uprowadzeniu 3-letniej dziewczynki przez byłego partnera jej matki. Policjanci natychmiast ruszyli do akcji.

Na miejsce skierowani zostali policjanci posterunku policji w Przemęcie oraz Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. W trakcie rozmowy z matką, pod opieką której była dziewczynka, mundurowi ustalili, że mężczyzna mógł zabrać dziecko do Leszna, gdzie mieszka jego była żona. W tych okolicznościach do działań włączeni zostali leszczyńscy policjanci.

Szybko okazało się, że mężczyzna razem z dzieckiem rzeczywiście zatrzymał się w mieszkaniu byłej żony. Policjanci zatrzymali go i doprowadzili do komendy w Wolsztynie. Tu podczas badania alkotestem ustalono, że jest pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało na stan nietrzeźwości – 1,95 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Dziecko, którym zaopiekowali się policjanci oraz przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie zostało przewiezione do wolsztyńskiego szpitala, gdzie zbadał je lekarz. Badanie wskazało na drobne otarcia naskórka oraz tzw. odparzenia pieluszkowe. Decyzją Sędziego Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Wolsztynie dziewczynka umieszczona została w tymczasowej rodzinie zastępczej. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego ustalone będą wszelkie okoliczności zdarzenia.

Opr. JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News