W czwartek oficjalnie zakończono prace związane z budową promenady spacerowej w Opalenicy. Powstała ona w okolicach zespołu przedszkolno – żłobkowego. Jak informuje gmina, całość udało się szybko zrealizować dzięki wsparciu firmy Przemysława Budźko oraz firmy Stanisława Dacha. – Dotychczas, szczególnie dzieci i ich rodzice, by dostać się do szkoły i przedszkola musieli chodzić dookoła, chodnikiem przy ulicy Poznańskiej. Teraz przejście skrócono i jest bezpieczniej – informuje opalenicki samorząd.
Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc ma nadzieję, że nowa promenada spacerowa spodoba się mieszkańcom. Dziękuje również partnerom, dzięki którym udało się ją zbudować, bo obie wymienione wyżej firmy przekazały po 35 tys. zł.
Promenada – dzięki specjalnej kładce nad rzeką Mogilnicą – połączyła przedszkole i żłobek z rejonem miasta przy ulicy Wodnej. Prócz wspomnianej kładki powstała także aleja spacerowa, z ławkami oraz lampami.
opr. ŁR
Źródło: Urząd Miejski w Opalenicy