NewsREGION

Ruszają loty z Babimostu do Chorwacji. Możliwe, że polecimy też do Skandynawii1 min na czytanie

0

Od 4 lipca na 10 tygodni zostaną uruchomione wakacyjne połączenia lotnicze z Babimostu z portem lotniczym w chorwackiej Rijece. Połączenie będzie obsługiwał narodowy przewoźnik LOT. – To pierwsze symptomy powrotu do normalności i przygotowań do wakacji. Od dzisiaj można kupić bilety na regularne, cotygodniowe połączenia do Chorwacji. Takich połączeń będzie 10 – mówi Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego. – Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja pozwala już na to z zachowaniem odpowiednich warunków ostrożności sanitarnej – zadbają o to Polskie Linie Lotnicze. My jesteśmy także na to przygotowani. Na lotnisku w Babimoście wprowadzono zostały takie procedury, które zwiększają bezpieczeństwo podróżnych – dodaje.

Zarząd województwa myśli o wprowadzeniu kolejnych połączeń zagranicznych. Na tapecie są kraje skandynawskie, gdzie co raz więcej osób podróżuje turystycznie i biznesowo. Rozważana jest też Ukraina. Z połączeń będą mogli korzystać pracownicy, którzy zawodowo związali się z Polską oraz turyści, którzy będą chcieli odkryć walory sąsiada.

Po dwóch miesiącach wróciły krajowe połączenia z lotniska w Babimoście. Pierwsze samoloty wystartowały 18 maja. Loty do Warszawy odbywają się o godz. 8.50 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek). Z kolei połączenia do Babimostu startują z lotniska w stolicy o godz. 19.40 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i niedziela). Od 4 lipca do 5 września szykuję się zmiana rozkładu. W niedzielę połączenie Warszawa – Zielona Góra/Babimost o godz. 14.30. Połączenia do Rijeki od 4 lipca w niedziele o 16.20, a z Chorwacji do Babimostu o godz. 19.05.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News