NewsNOWY TOMYŚL

Trzech dyrektorów szkół bez konkursu. Burmistrz zdecydował, teraz czeka na opinię kuratorium2 min na czytanie

0

W tym roku kończą się kadencje dyrektorów pięciu szkół podstawowych w gminie Nowy Tomyśl. Gmina nie ogłosi jednak pięciu konkursów, a planuje jeden – na szefa Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie dyrektorem jest Krzysztof Magdans. – Nie jestem zdziwiony decyzją włodarzy, ale zaskoczony – mówił nam przed tygodniem dyrektor. I deklarował, że w konkursie wystartuje. Dziś prawdopodobne jest, że co najmniej dwóch dyrektorów pozostałych szkół będzie te funkcje pełnić nadal. Przynajmniej przez najbliższy rok. A w przypadku kolejnej szkoły obowiązki szefa zostaną powierzone obecnej wicedyrektor. 

Jak poinformowała nas wiceburmistrz Grażyna Pogonowska, podjęto decyzję, by konkursów na dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu, Szkoły Podstawowej w Wytomyślu i Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej nie ogłaszać. Grażyna Pogonowska precyzuje, że burmistrz wystąpił 7 maja do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty o wydanie opinii w sprawie przedłużenia powierzenia stanowiska Markowi Polcynowi (SP2) i przedłużenia pełnienia obowiązków Darii Bąkowskiej (szkoła w Wytomyślu). Zwrócił się również o opinię w sprawie powierzenia powierzenia Sylwii Czarneckiej, wicedyrektor szkoły w Borui Kościelnej, funkcji dyrektora. 

Obecnie nie jest pewne, jaką opinię w tej sprawie wyda kuratorium. Bo choć od przesłania pisma przez Włodzimierza Hibnera minął miesiąc, odpowiedzi nadal nie ma. Przypomnijmy, że burmistrz argumentuje decyzję o nieogłaszaniu konkursów rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącym zapobieganiu, zwalczaniu i przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nie tłumaczy jednak, jak brak konkursów ma się do zwalczania pandemii. Inną decyzję w sprawie konkursów podjął z kolei Wojciech Lis, burmistrz Wolsztyna, gdzie również dyrektorom szkół kończyły się kadencje. Konkursy ogłoszono. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News