NewsWOLSZTYNWspominamy

Zmarł założyciel jednego z największych zakładów mięsnych w regionie1 min na czytanie

0

W czwartek (3.06.) zmarł Ireneusz Sobkowiak (72 l.), który w latach 90 wraz z żoną założył zakłady mięsne Sobkowiak w Siedlcu. Był jednym z największych przedsiębiorców w powiecie wolsztyńskim.

W 1978 r. zwolnił się z pracy w administracji samorządowej i wraz z żoną rozpoczął działalność gospodarczą. Pierwszą inwestycją była budowa kurników, która okazała się nieudana, bo akurat załamała się koniunktura w produkcji drobiarskiej. Dlatego w 1991 r. Sobkowiak przestawił się na produkcję wieprzowiny. Przez kolejne lata rozwijał własny handel i marketing. W całym regionie powstawały kolejne sklepy, wysyłał swoje produkty zarówno na rynek krajowy, jak i za granicę.

W kolejnych latach wybudował m. in. prywatne przedszkole w Siedlcu oraz restaurację i hotel w Zbąszyniu oraz – do dziś nieuruchomiony hotel w Wolsztynie, w miejscu, gdzie wcześniej stała przekształcona w kino synagoga.

Zmarł w czwartek (3.06.). Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro (8.06.) o godz. 13 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Siedlcu. Różaniec w intencji zmarłego – dzisiaj (7.06.) o godz. 20 w Siedlcu.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News