NewsWOLSZTYN

Ponad pół miliona na boisko, skocznie i bieżnię. Obiekt we Wroniawach oficjalnie otwarty3 min na czytanie

0

Przy szkole we Wroniawach (gm. Wolsztyn) powstało boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią z trawy syntetycznej, do tego ogrodzenie z piłkochwytami. Wybudowano również oświetlenie, a także miejsca postojowe. Wszystko to pochłonęło 458 tys. zł, ale to nie wszystko. 

W ramach budowy infrastruktury lekkoatletycznej wybudowano również bieżnię dookoła boiska, skocznię w dal i rzutnię do pchnięcia kulą. Powstały również chodniki, trawniki z instalacją do nawadniania oraz oświetlenie całego kompleksu. Kupiono również wyposażenie – kule treningowe, płotki, pachołki, bloki startowe, chorągiewki i pałeczki sztafetowe. Ta część zadania kosztowała 395 tys. zł, z czego 150 tys. zł pozyskano ze środków województwa wielkopolskiego. 

Dzisiaj (1.06.) oficjalnie otwarto obiekt. Gości przywitała dyrektor szkoły Małgorzata Schonfeld, która przypomniała historię miejsca, gdzie znajduję się boisko. Dyrektor życzyła uczniom, aby świetne warunki do uprawiania sportu przełożyły się na sportowe wyniki. Z kolei burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis życzył bezpiecznego korzystania z obiektu. Zwrócił uwagę, że to nie koniec inwestycji na tej wsi. Wkrótce gminna planuje we Wroniawach plac zabaw. 

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News