GRODZISKNews

Rita i alpaki w Rakoniewicach. Czworonożni goście odwiedzili uczestników WTZ2 min na czytanie

0

Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach odwiedzili w ramach zajęć terapeutycznych niecodzienni goście – alpaki i pies do dogoterapii – Rita.

– Wszyscy ucieszyli się na widok miłych gości – mówi szefowa Stowarzyszenia „SERCE” Katarzyna Krysmann. – Witali się ze zwierzętami chętnie i bez obaw – dodaje i zaznacza, że wprawdzie kilka osób na początku obserwowało wszystko tylko z daleka, ale po chwili ośmieliły się i głaskały alpaki i pieska.

Uczestnicy warsztatów szczególnie chętnie karmili alpaki i chodzili z nimi na spacery. Pies natomiast sam podchodził i zachęcał do kontaktu. – Rita przeszła specjalne szkolenie i będzie odwiedzała WTZ co tydzień, bo kontakt z nią bardzo się naszej młodzieży spodobał – podkreśla szefowa „SERCA”. – Dogoterapia to bardzo dobry sposób niwelowania negatywnych emocji i pokonywania swoich barier – mówi Krysmann.

Rita z właścicielem Mateuszem Bobrem z „Akademii Pana Bobra” i Fundacji Psi Patrol z Leszna oraz alpaki pani Katarzyny Szmatuły ze Starego Tomyśla przyjechały do Rakoniewic na zaproszenie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „SERCE”.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK