GRODZISKNewsWIDEO

Pod Grodziskiem powstają filmy dla TVP Historia. Na planie pracują rekonstruktorzy1 min na czytanie

0

W parku historycznym Uroczysku Wołkołatka powstają filmy dla TVP Historia, a realizuje je reżyser i scenarzysta – Zdzisław Cozac. Produkcje są związane z historią Polski, a najnowsza ma dotyczyć początków dynastii piastowskiej. Gospodarzami ekipy rekonstruktorów są Albert Kiszkurno z żoną Karoliną – właściciele unikatowego parku. 

Reżyser produkcji Zdzisław Cozac mówi nam, że jego filmy mają konwencję fabularyzowanego dokumentu, by zaciekawić widza. – Stawiamy w nich pytania, prezentujemy opinie naukowców, badaczy i archeologów, a wszystko na tle pokazywanych bitew, obrzędów i wydarzeń w formie inscenizacji fabularnej – wyjaśnia Zdzisław Cozac. Zaznacza, że w produkcjach wykorzystywane są efekty specjalne i technika komputerowa. – Wszystko po to, by zbudować odrealniony i magiczny świat dawnych Słowian i dawnych ludów, które zamieszkiwały nasze ziemie – tłumaczy reżyser. 

Najnowsza produkcja będzie kręcona już na początku czerwca. W rolę Mieszka I wcieli się sam Albert Kiszkurno. Film będzie można zobaczyć w TVP Historia, podobnie jak wcześniejsze, unikatowe produkcje. 

AS

Zobacz zwiastun produkcji:

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK