NewsNOWY TOMYŚL

Dziś pierwszy trening kadry w Opalenicy. Miasto oszalało2 min na czytanie

0

Piłkarze reprezentacji Polski będą przygotowywać się w Opalenicy do Mistrzostw Europy. Król strzelców Robert Lewandowski i jego koledzy z reprezentacji będą mieszkać w hotelu Remes. Już od południa pod hotelem ustawiają się kibice, mający nadzieję na zdobycie autografów swoich idoli.

Tym razem piłkarze nie przyjadą autobusem. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią każdy z nich przyjedzie osobno swoim samochodem. Nie będzie też treningu otwartego dla publiczności. Obiekt hotelowy wraz z boiskiem został zamknięty i zarezerwowany dla kadry narodowej.

Jak powiedział nam Tomasz Szulc, burmistrz Opalenicy ze względów bezpieczeństwa nie będzie również oficjalnego powitania reprezentacji. Dopiero gdy sztab zainstaluje się w hotelu, będzie wiadomo coś więcej na temat ewentualnych spotkań z kibicami. Burmistrz przyznaje, że będzie zabiegał o spotkanie piłkarzy z młodzieżą, dla której przyjazd polskiej reprezentacji jest ogromnym wydarzeniem, a spotkanie z najlepszym piłkarzem świata byłoby jednym z najważniejszych wspomnień życia. Piłkarze będą trenować w Opalenicy w dniach od dziś (24.05.) do 10 czerwca.

W całym mieście pojawiły się symbole nawiązujące do piłkarskiej drużyny narodowej. Są flagi, plakaty, mieszkańcy chodzą w białoczerwonych szalikach, pojawiły się nawet w kilku miejscach postacie piłkarzy, z którymi można zrobić sobie zdjęcie. Nawet Centrum Kultury i Biblioteka organizuje na swoim profilu facebookowym konkursy z wiedzy o piłce nożnej.

Zawodnicy powołani przez selekcjonera Paulo Sousa na zgrupowanie biało-czerwonych w Opalenicy to bramkarze: Fabiański, Majecki , Skorupski i Szczęsny, obrońcy: Bednarek, Bereszyński, Dawidowicz, Glik, Helik, Kędziora, Piątkowski, Puchacz, Rybus, Helik, pomocnicy: Frankowski, Linetty, Moder, Płacheta, Zieliński, Jóźwiak, Klich, Kozłowski, Krychowiak oraz napastnicy: Kownacki, Świderski, Leandowski, Świerczok, Milik. Na liście rezerwowej są Augustyniak, Grosicki, Gumny i Szymański.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News