WOLSZTYN

Ośrodek w Błońsku prosi o pomoc. Musi zwiększyć liczbę miejsc, bo przybywa osób bezdomnych2 min na czytanie

0

Ośrodek w Błońsku pilnie potrzebuje kontenera sanitarnego. Schronisko musi pilnie zwiększyć liczbę miejsc, bo od wybuchu pandemii osób bezdomnych szybko przybywa. – To m. in. osoby, które nierzadko wyszły już z kryzysu na tyle, że podjęły pracę, mieszkały w wynajętych pokoikach i radziły sobie na co dzień samodzielnie. Niestety, często pracowały na czarno lub na umowach zleceniach i jako pierwsze traciły tę pracę, a potem mieszkanie – wyjaśnia Andrzej Harcog, szef Schroniska dla Osób Bezdomnych z Usługami Opiekuńczymi w Błońsku. – Wracając do ośrodków, muszą poddać się kwarantannie, podczas której nie mogą mieć żadnego kontaktu z pozostałymi podopiecznymi – dodaje.

– Urząd Miasta Poznania prowadzi rozmowy z firmą, która chce przekazać na potrzeby osób bezdomnych 10 kontenerów mieszkalnych. Liczymy, że cztery z nich trafią do nas – mówi Hercog. – Niestety kontenery nie mają zaplecza sanitarnego, a osoby objęte kwarantanną nie mogą korzystać z łazienek, z których na co dzień korzystają nasi podopieczni – podkreśla. Dlatego potrzebny jest jeden kontener sanitarny, jakich używa się na budowach lub polach namiotowych. – Nie mamy kilkunastu tysięcy na kupno, więc mamy nadzieję, że ktoś mógłby nam go wypożyczyć. Jeśli w najbliższych dniach się to nie uda, to rozważamy ogłoszenie internetowej zbiórki pieniędzy – dodaje.

Ośrodek potrzebuje też pomocy rzeczowej – środków czystości, higienicznych, ręczników, pościeli, materiałów opatrunkowych, kołder i poduszek oraz wielu innych rzeczy. – Ta epidemia to czas próby dla nas wszystkich. Wspólnie zróbmy sobie test na człowieczeństwo, bo ten na koronawirusa jest trudno dostępny – żartuje Andrzej Hercog prosząc o wsparcie dla swoich podopiecznych. Każdą pomoc kierować można na adres ośrodka: Schronisko dla Osób Bezdomnych z Usługami Opiekuńczymi, Błońsko 37a, 64-308 Jabłonna 

RED

Na zdjęciu Andrzej Harcog, szef Schroniska dla Osób Bezdomnych z Usługami Opiekuńczymi w Błońsku.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN