NewsWOLSZTYN

Ogólniak prosi powiat o dofinansowanie na remont. Zarząd powiatu odmawia2 min na czytanie

0

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie – Katarzyna Lulkiewicz, zwróciła się do powiatu wolsztyńskiego z prośbą o dofinansowanie na remont budynku szkolnego w wysokości 50 tys. zł. Zarząd powiatu zaopiniował wniosek negatywnie.

Chodzi o remont dwóch pomieszczeń w piwnicy szkoły. Pilnej interwencji wymagała siłownia, w której pojawił się grzyb i trzeba było zerwać boazerie ze ścian oraz pomieszczenie, w którym miałaby powstać pracownia informatyczna.

W szkole jest już wprawdzie jedna taka sala, ale w czteroletnim liceum będzie więcej zajęć z informatyki. Poza tym do tej pory przedmiot był tylko przez rok, a młodzież będzie się go uczuć przez trzy lata. – Część prac robimy własnymi siłami. Remont robi woźny, ale nie wszystko jesteśmy wstanie zrobić w ten sposób – mówi Lulkiewicz. Wyjaśnia, że pilne potrzeby to koszt ok. 22 tys. zł.

– W tej sytuacji dalej będziemy prowadzić remont sami, a ławki i krzesła będziemy zbierać z całej szkoły – mówi dyrektorka. Wyjaśnia, że ma nadzieję, że w do końca roku lub na początku przyszłego powiat znajdzie choć część potrzebnych pieniędzy. Jeśli chodzi o komputery, szkoła dostała kilka do zdalnego nauczania. – Zakup kolejnych ma wesprzeć rada rodziców – mówi Lulkiewicz.

Starosta Jacek Skrobisz wyjaśnia, że obecnie nie ma możliwości przekazać szkole dodatkowych pieniędzy. – Nie mamy w tej chwili wolnych środków w rezerwie oświatowej. W ramach dużego projektu na ok. 9 mln 600 tys. zł, z którego mają zostać doposażone Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie i Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie musieliśmy przygotować wkład własny – mówi Skrobisz i prosi dyrektor szkoły o cierpliwość.

Wszystko wskazuje jednak na to, że powiat umorzy 300 tys. listopadowej pożyczki udzielonej szpitalowi i na dniach udzieli lecznicy kolejnej pożyczki – tym razem na 900 tys. Na to zawsze są pieniądze.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News