NewsNOWY TOMYŚL

Latami prosili gminę o pomoc. W końcu sami znaleźli firmę i mają szansę na gaz1 min na czytanie

0

Mieszkańcy części Wąsowa i Wytomyśla (gm. Nowy Tomyśl) mają dość butli gazowych. Po latach chcą, by podłączono ich do sieci. W tej sprawie interweniowali wielokrotnie w gminie, gdzie mieli usłyszeć, że nie jest to w gestii samorządu. Dlatego, mając dość czekania, sami znaleźli firmę, która może położyć sieć.

To spółka z Tarnowa Podgórnego, która ma ponad 40 tys. odbiorców i wybudowała ponad 3 tys. km gazociągów w 89 gminach na terenie 5 województw. Jak mówi nam przedstawicielka firmy, podłączenie mieszkańców Wąsowa czy Wytomyśla zależne jest od liczby chętnych osób i od tego, czy dla firmy będzie to opłacalne. 

Obecnie we wspomnianych wsiach trwa zbiórka ankiet. Jak ustaliliśmy, do środy deklaracje złożyło ponad 50 gospodarstw. Chodzi o domy w Wąsowie – przy ulicach Wytomyskiej, Zachodniej i Południowej, a także o domy w Wytomyślu – przy ulicach Szkolnej, Wąsowskiej, Polnej i Wypoczynkowej. Deklaracje prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostaną przekazane firmie z Tarnowa Podgórnego i rozpocznie się analiza, czy inwestycja jest opłacalna. 

ŁR

FOTO: Facebook / Wytomyśl na “+”

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News