NewsWOLSZTYN

Dwa budynki po szkołach na sprzedaż. Kupić można też trzy działki2 min na czytanie

0

Chodzi o dwa budynki w Kiełpinach (gm. Siedlec). Jeden od lat pusty, a w drugim są lokatorzy, którym trzeba zapewnić mieszkania. Stan techniczny tego budynku wymaga natychmiastowej interwencji ze względu na pęknięcie ściany szczytowej. W jednym z budynków nie ma nawet toalety, są jedynie ubikacje na zewnątrz.

Urząd już cztery razy próbował sprzedać budynek przy głównej drodze. Chętnych jednak nie było. – Wpłynęło pismo od osoby zainteresowanej kupnem nieruchomości, dlatego wróciliśmy do tematu – mówi Michał Nowak z Urzędu Gminy w Siedlcu.

Oprócz budynków na sprzedaż zostanie też wystawiony grunt orny za jedną z byłych szkół. Gmina planuje sprzedać również dwie działki w Chobienicach. Okazało się także, że fragment cmentarza w Chobienicach leży na gminnym gruncie. – Zaproponujemy kościołowi zamianę tego terenu na działkę przy drodze w kierunku Babimostu, gdzie planujemy ścieżkę rowerową – mówi Michał Nowak.

Radni z komisji gospodarki komunalnej, rolnictwa i porządku publicznego pozytywnie zaopiniowali sprzedaż wszystkich pięciu nieruchomości. W sprawie działki w Kiełpinach „za” było dwóch radnych, a trzech wstrzymało się od głosu. – Miałem wątpliwości, bo uważam, że ten teren można przeznaczyć pod przemysł – mówi radny Ryszard Kluj.

Ostateczną decyzję w tej sprawie radni podejmą na sesji we wtorek (25.05.). Jeśli zaopiniują sprzedaż wszystkich nieruchomości pozytywnie, ruszy procedura. Najpierw urzędnicy muszą wywiesić do wiadomości publicznej wykaz nieruchomości do sprzedaży. Kolejne trzy tygodnie osoby zainteresowane mogą zgłaszać uwagi. Nieruchomości w Kiełpinach zostaną wystawione w przetargu, w którym może uczestniczyć każdy, a dwie zostaną sprzedane w trybie bezprzetargowym właścicielom gruntów, które z nimi graniczą.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News