NOWY TOMYŚL

100 tysięcy złotych na laptopy dla uczniów!1 min na czytanie

0

Prawie 100 tys. zł przyznało powiatowi nowotomyskiemu Ministerstwo Cyfryzacji na zakup komputerów dla uczniów. Zakupionych zostało 30 laptopów, które już w najbliższych dniach zostaną przekazane szkołom, które dalej wypożyczą je potrzebującym uczniom. 

Nie chodzi tylko o rodziny, które nie mają w ogóle w swoim domu komputera, ale również o te wielodzietne, z jednym komputerem. – Decyzję o przyznaniu laptopa podejmować będzie szkoła, my w to nie ingerujemy – informuje Adrianna Brzostowska z działu promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.

Pojawiły się też zapytania odnośnie internetu, ale wiązałoby się to ze zbyt długim oczekiwaniem na przyznanie funduszy. – Nam zależało na czasie i zapewnieniu podstawowego wyposażenia, jakim jest sprzęt komputerowy – dodaje Adrianna Brzostowska.

Zamknięcie szkół na kolejne tygodnie wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach siadają przed komputerami, ale niestety część z nich nie posiada odpowiedniego odpowiedniego sprzętu. 
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL