NewsNOWY TOMYŚL

Lekarze i pielęgniarki będą parkować za darmo? Taki pomysł ma jeden z burmistrzów1 min na czytanie

0

Zbąszyń zamierza poszerzyć strefę płatnego parkowania o jedną z ulic w centrum. Burmistrz przymierza się też do zwolnienia z opłat za parking osób uprawiających zawody medyczne.

Obecnie strefa obejmuję ulicę Senatorską, Rynek i Przedmieście Święty Wojciech. Teraz ma objąć też ulicę Powstańców Wielkopolskich, którą po remoncie gmina Zbąszyń przejęła od powiatu nowotomyskiego. – Płatne miejsca parkingowe powstaną przy centrum kultury – mówi burmistrz Zbąszynia, Tomasz Kurasiński.

Urzędnicy sprawdzają też możliwości prawne zwolnienia z opłat osób wykonujących zawody medyczne, np. lekarzy i pielęgniarki, którzy przyjeżdżają do pacjentów. – Widziałem takie rozwiązanie w amerykańskich filmach i chciałbym przenieść jej do nas. Sprawdzamy, czy prawo na to pozwala i rozważamy, jak oznaczyć takie miejsca – mówi burmistrz Kurasiński.

Strefa w Zbąszyniu obowiązuję od około 20 lat. Opłata za pierwsze rozpoczęte pół godziny wynosi 1 zł, za drugie rozpoczęte pół godziny – 2 zł, za drugą rozpoczętą godzinę 2,20 zł, za trzecią rozpoczętą godzinę 2,40 zł, opłata za czwartą i kolejną rozpoczętą godzinę 2,00 zł. Abonament tygodniowy wynosi 25 zł, dwutygodniowy 36 zł, a miesięczny 60 zł. Za nieuiszczenie opłaty jest pobierana opłata dodatkowa w wysokości 50 zł, płatna w terminie 14 dni od daty wystawienia zawiadomienia.

JP

Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News