NewsWOLSZTYN

Będzie nawet sztab. Akcja pomocy dla Marysi ma objąć całą Polskę!2 min na czytanie

0

Marysia Drożdżyńska z Brenna w gminie Wijewo ma dopiero kilka miesięcy. A już musi się zmagać ze śmiertelną chorobą. To SMA 1- rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc może jej tylko leczenie najdroższym lekiem świata, który kosztuje ponad 9 milionów złotych. Zbiórka pieniędzy na kosztowną terapię genową trwa.

W zbiórkę odzieży i złomu zaangażowali się też mieszkańcy naszego regionu. Wolontariusze zachęcali też do wzięcia udziału w akcji „złotówka na metry”. Udało się zebrać ok. 60 tys. zł. To dużo, ale wciąż za mało. Dlatego wolontariuszki ze Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności nie ustają w działaniu.

– Chcemy wyjść z naszą akcją na całą Polskę. Zaczynamy od pilotażowego programu w trzech większych miastach w okolicy Brenna, skąd pochodzi Marysia – mówi Michalina Wilczkowiak z leszczyńskiego stowarzyszenia. – Musimy wygrać walkę z czasem, tylko razem mamy moc! – mówią organizatorki akcji.

W sobotę (22.05.) w godz. od 10 do 16 ruszą w miasto, żeby zbierać pieniądze na leczenie Marysi. Akcja odbędzie się w Lesznie, Wschowie i Wolsztynie, potem kolejnych miastach. – Prosimy o wsparcie osoby, które byłyby chętnych do wzięcia udziału w kwestach. Dostarczamy puszki, identyfikatory i protokół. Szukamy także organizacji pozarządowej – instytucji, która utworzyłaby w ten dzień tzw. sztab. W tym miejscu osoby kwestujące będą mogły odebrać puszkę oraz identyfikator, a później go zdać i komisyjnie policzyć pieniądze, by wpłacić na skarbonkę Marysi – mówi Wilczkowiak. Wyjaśnia, że wzorują się na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W Wolsztynie w akcję zaangażowały się też zakłady pracy i szkoły. – Będzie można odwiedzając te miejsca, przy okazji wesprzeć Marysie i jej rodziców – mówi Wilczkowiak. Akcja potrwa do 1 czerwca. Wydarzenie dla Marysi planuję też Wolsztyński Dom Kultury.

O dziewczynce pisaliśmy już TUTAJ i TUTAJ

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News