GRODZISKNews

I ty możesz zostać strzelcem wyborowym! Strzelnica zaprasza3 min na czytanie

0

Strzelnica w Grodzisku Wielkopolskim funkcjonuje od 2010 roku. To tu, od 2013 r., aktywnie działa także Grodziski Klub Strzelecki Gryf, który właśnie prowadzi nabór młodzieży w wieku 12 – 14 lat zainteresowanej strzelectwem sportowym. W ciągu roku na strzelnicy odbywa się kilkanaście imprez. Oprócz młodzieży strzelają również dorośli

– Strzelamy od 12 roku życia – mówią Weronika Kandulska i Julia Rejman. Weronikę pasją zaraził ojciec Maciej Kandulski, Mistrz Polski, który zainteresowanie odziedziczył po swoim ojcu. Weronika zaczynała od pistoletu pneumatycznego, teraz strzela również ze sportowego. – Moim największym osiągnięciem było 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików – wspomina Weronika i zachęca młodszych kolegów do spróbowania sił w tym sporcie. Jak mówi to wielka przygoda, wyjazdy, poznawanie ciekawych ludzi, adrenalina i satysfakcja. Aktualnie 20-letnia zawodniczka przygotowuje się do Mistrzostw Polski Juniorów.

Dla młodzieży zainteresowanej uprawianiem wyczynowo strzelectwa sportowego zarezerwowany jest każdy wtorek od godz. 16. Zajęcia prowadzi trener posiadający licencję PZSS, Mistrz Polski w strzelaniu z pistoletu sportowego oraz drużynowy wicemistrz Polski w strzelaniu z pistoletu dowolnego, a młodzież trenująca w klubie uczestniczy w zawodach organizowanych przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego na nowoczesnych strzelnicach w całym kraju. Maciej Kandulski, naczelnik wydziału sportu urzędu miejskiego i jednocześnie instruktor strzelectwa podkreśla, że młodzi zawodnicy Gryfa biorą udział we wszystkich najważniejszych imprezach strzeleckich w kraju.

– Czekamy nie tylko na młodzież. Każdy chętny może sprawdzić się na strzelnicy w trakcie dyżurów w każdy weekend od maja do października. W piątki można nas odwiedzać w godzinach od 17 do 19, a w soboty i niedziele od 15 do 19 – mówi Maciej Kandulski. – Każdy może nauczyć się strzelać – przekonuje. – Instruktorzy wyjaśniają i uczą jak bezpiecznie obsługiwać broń i celnie strzelać do tarczy. Do dyspozycji strzelających są karabinki i pistolety pneumatyczne. Ceny kształtują się od 5 zł do 35 zł za 10 strzałów, w zależności od rodzaju broni z której chce się strzelać.

Strzelnica jest wspierana przez władze samorządowe, instytucje i firmy. Dzięki staraniom burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotra Hojana oraz Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim powstała nowoczesna strzelnica pneumatyczna, a dzięki współpracy z Grodziskim Przedsiębiorstwem Komunalnym, Firmą Meridian, Budeko, Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego udało się w ostatnim czasie zakupić pistolety pneumatyczne, tarczociągi oraz tarczę elektroniczną SIUS.

Grodziski Klub Strzelecki GRYF liczy 30 członków. Prezesem klubu od początku jest Łukasz Roszak, a obecnie dziesięciu członków klubu posiada licencję zawodniczą wydaną przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK