GRODZISKNews

Początek współpracy. Rozmowy na szczycie1 min na czytanie

0

Gmina Rakoniewice oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom “SERCE” wraz z mieszkańcem gminy tzw. rzecznikiem zawarło porozumienie z Centrum PISOP z Leszna. We wtorek (11.05) w urzędzie gminy odbyło się spotkanie przedstawicieli tych organizacji.

Gmina Rakoniewice wraz ze stowarzyszeniem „SERCE” została zaproszona  do udziału w projekcie pt. “WARNiK”. To skrót nazwy: Wielkopolska Akademia Rzecznictwa NGO i kooperacji. Projekt ma na celu pobudzenie  współpracy między organizacjami społecznymi i lokalnym samorządem z udziałem mieszkańców.

W ramach projektu są planowane nowe rozwiązania sprzyjające współpracy między różnymi grupami społecznymi. Na początek będzie to duże wydarzenie integracyjne, angażujące do pomocy osoby z niepełnosprawnością, młodzież i koła gospodyń wiejskich.

W projekcie bierze udział 12 gmin z Wielkopolski. Będzie on trwał  do 31 sierpnia 2022 roku. Szkolenia, które odbędą się w ramach projektu, pomogą uczestniczącym w nim organizacjom odpowiednio diagnozować potrzeby społeczne. Projekt realizowany jest w partnerstwie z norweską firmą Newschool, która stanowi wsparcie przy włączaniu nowoczesnych, innowacyjnych metod pracy w grupie, a także angażowaniu w kreatywną edukację.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK