FOTONewsWOLSZTYN

Gratka dla młodych muzyków. W szkole muzycznej trwają Warsztaty Saksofonowe3 min na czytanie

0

W zajęciach, które dziś i jutro (13 – 14.05.) odbywają się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie uczestniczy 15 młodych saksofonistów – uczniów szkół muzycznych pierwszego stopnia ze Słubic, Zbąszynia, Gorzowa Wielkopolskiego, Nowej Soli i Konina oraz oczywiście Wolsztyna. Towarzyszą im ich nauczycie, dla których jest to świetna okazja do wymiany doświadczeń, ale i forma doskonalenia zawodowego.

Warsztaty prowadzi – współpracujący z wolsztyńską szkołą muzyczną już od 11 lat, prof. zw. dr hab. Dariusz Samól, który na co dzień prowadzi klasę saksofonu na Wydziale Instrumentalnym Akademii Sztuki w Szczecinie oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie. Jest także gościnnym wykładowcą w chińskim Zhaoqing University.

Studenci i uczniowie prof. Samóla wielokrotnie zajmowali pierwsze lokaty w konkursach międzynarodowych. Artysta trzykrotnie brał udział w programie Kultura Polska na Świecie prowadzonym przez Instytut Mickiewicza, jest także stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej z Nowego Jorku i członkiem North American Saxophone Aliance.

Dariusz Samól jest także twórcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Szczecinie oraz Międzynarodowego Festiwalu Instrumentów Dętych „Etiuda”. Koncertuje jako solista oraz z zespołami kameralnymi: The ArtSax Duo, Impression Saxophone Ensemble oraz Inventia Trio.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO