GRODZISKNews

Lecznica w Grodzisku nadal covidowa. Od października wyleczyła ponad 530 pacjentów1 min na czytanie

0

Od 30 października do 10 maja oddział covidowy w Grodzisku przyjął 679 pacjentów. Jak informuje dyrektor Halina Sroczyńska, 532 wyzdrowiało, a 147 zmarło. Wyjaśnia, że na dzień 10 maja 24 pacjentów znajdowało się na tzw. łóżkach tlenowych a dwóch było podłączonych do respieratora. Dyrektor wyjaśnia, że zgodnie z decyzją wojewody szpital dysponuje obecnie 62 łóżkami covidowymi, w tym czterema respiratorowymi. – I nie zapadła decyzja, by szpital miał wrócić do normalnego funkcjonowania – mówi szefowa placówki. 

Halina Sroczyńska przyznaje, że dominującą grupą pacjentów są osoby powyżej 60 roku życia, którzy stanowią 75 proc. wszystkich pacjentów. Informuje również, że lecznica zaszczepiła pierwszą i drugą dawką 1 tys. 50 osób, a obecnie szczepienia odbywają się w Zespole Szkół Technicznych. Za organizację tego punktu odpowiedzialne było starostwo i do 10 maja zaszczepiono 958 osób, zgodnie z dostępnością szczepionek. 

Szefowa grodziskiego szpitala przyznaje, że koszty przekształcenia lecznicy, tj. adaptacji oddziałów do leczenia pacjentów covidowych poniósł szpital. – Otrzymaliśmy jedynie dotację na montaż zbiornika z tlenem wraz z połączeniem i rozbudową instalacji tlenowej – wyjaśnia Halina Sroczyńska. 

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK