NewsWOLSZTYN

Artystka teatralna i performerka z Siedlca dyrektorem w Warszawie1 min na czytanie

0

Poprzednia dyrektor Ośrodka Kultury Ochoty OKo – Bożena Majewska odeszła na emeryturę. Rozpisano konkurs na to stanowisko i spośród kilku kandydatów najlepsza okazała się Alicja Brudło.

Nowa szefowa pochodzi z Siedlca i tutaj w teatrze Paragraf (-2) stawiała pierwsze kroki zarówno w roli aktorki, jak i reżyserki spektakli teatralnych, a w 2019 roku została laureatką odznaki „Zasłużony dla Regionu Kozła”

Brudło jest absolwentką kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW i stypendystką na wydziale teatrologii Freie Universität w Berlinie oraz uczestniczką Szkoły Pedagogów Teatru oraz Innej Szkoły Teatralnej Teatru Węgajty. Ukończyła Akademię Teatru Alternatywnego i Dramową Akademię Wolontariacką. Jest artystką teatralną i performance, wokalistką, menedżerką i animatorką kultury. Poza tym to członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, Kolektywu Polka i zespołu muzycznego Tarapaty, związana jest z Teatrem Ochoty i Teatrem Soho. Jest też wieloletnią współtwórczynią nie tylko Teatru Paragraf (-2), ale też Performerii Warszawa.

– Od dziesięciu lat jestem związana z Warszawą, ale cały czas trochę w rozkroku między stolicą a Siedlcem – mówi Brudło. – Przyznaję, że obecnie robienie wydarzeń kulturalnych wiąże się z przezwyciężaniem przyzwyczajeń zarówno wśród widzów, jak i organizatorów, i artystów. Jeszcze niedawno nie wyobrażaliśmy sobie koncertu w maseczkach, czy w formie hybrydowej, albo całkowicie zdalnie. Teraz jest to konieczne, żebyśmy pomału mogli wracać do normalności – tłumaczy.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News