NewsNOWY TOMYŚL

Burmistrz… nagrał film. Obiecuje remonty dróg, bo „robi się niebezpiecznie i nieciekawie”1 min na czytanie

0

– Znajdujemy się na ulicy Kazimierza Hołogi. To postać chyba najwybitniejsza w historii naszego miasta. Ulica jest niestety w takim stanie, w jakim państwo widzicie – zaczyna nowe nagranie burmistrz Nowego Tomyśla, Włodzimierz Hibner. Dalej wyjaśnia, że z powyższego powodu podjął decyzję, a radni ją poparli, by wykonać dokumentację kosztorysowo-projektową w tym roku i szybko w przyszłym roku wybudować, utwardzić tę ulicę.

– Dodam, że do przebudowy jest nie tylko ulica Hołogi, ale też kilka krótszych uliczek w pobliżu, m.in. Zakątek i Zaułek. Również przewidujemy wykonanie kosztorysów innych odcinków, m.in. części ulicy Wiatrakowej. To jest odcinek w kierunku naszych rodzinnych ogródków działkowych. To krótki odcinek, ale jak sami państwo zapewne wiecie, w tej chwili jest on nieutwardzony, a tam bardzo dużo się buduje i przede wszystkim jest to też droga, tak jak wspomniałem, w kierunku ogródków działkowych – tłumaczy burmistrz.

– Niestety, ani nie jest utwardzona, ani nie ma chodnika i robi się tam niebezpiecznie, nieciekawie i jeżeli można, to za jednym zamachem będziemy projektować również taki odcinek i mam nadzieję, że w przyszłym roku dojdzie do wykonania. Na zakończenie wspomnę o tym, co już się dzieje w mieście. Dosłownie za chwilę będziemy odbierać ulicę Spacerową – kończy nagranie Włodzimierz Hibner. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News