GRODZISKNews

W Wielichowie pochylą się nad programem in vitro. Burmistrz: Dziś nie deklarujemy uczestnictwa1 min na czytanie

0

Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska na najbliższej sesji Rady Miejskiej przedstawi radnym propozycję urzędu marszałkowskiego dotyczącą zaproszenia samorządów do współfinansowania programu leczenia bezpłodności metodą in vitro. Jednak jak przyznaje burmistrz, pismo od marszałka nie zawiera szczegółów dotyczących realizacji programu. 

– Nie wiadomo, jak od strony finansowej ma wyglądać jego realizacja – mówi Honorata Kozłowska. Przyznaje również, że najtrudniejszym zadaniem jest pozyskanie informacji dotyczących tego, ile osób byłoby zainteresowanych uczestnictwem w programie. Burmistrz zastanawia się, czy miałoby się to odbywać przy pomocy ankiet czy też osobistych wizyt osób zainteresowanych w urzędzie. – Są to na pewno sprawy zbyt delikatne, by działać pochopnie i bez odpowiednich procedur – podkreśla Honorata Kozłowska. 

– Na tym etapie pismo z urzędu marszałkowskiego rozumiemy jako zaproszenie do złożenia deklaracji. Ale bez szczegółów nie możemy zadeklarować uczestnictwa w programie – wskazuje burmistrz Wielichowa. Radni zajmą się programem na najbliższej sesji, która planowana jest pod koniec maja. 

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK