NewsREGION

Dzień strażaka w ograniczonej formie. Ale część jednostek planuje przejazd wozów2 min na czytanie

0

Już po raz drugi przed nami Międzynarodowy Dzień Strażaka w reżimie sanitarnym z powodu pandemii. – Niestety tym razem też nie będzie przejazdu kolumny pojazdów przez miasto. Wiem, że mieszkańcom w ubiegłym roku tego brakowało i mieliśmy nawet telefony w tej sprawie – mówi kpt. Damian Żukrowski ze straży pożarnej w Nowym Tomyślu. – Może w przyszłym roku się uda – dodaje.

Święto strażaków przypada 4 maja, ale w komendach w Wolsztynie, Nowym Tomyślu i Grodzisku tego dnia nie będzie uroczystych apeli. Wstępnie termin spotkania w Wolsztynie i Grodzisku wyznaczono na 12 maja, a w Nowym Tomyślu na 26. – Wiele zależy od obowiązujących w tym momencie obostrzeń – mówi asp. Waldemar Wielgosz z wolsztyńskiej straży pożarnej. Tradycyjnie podczas apeli z okazji Dnia Strażaka wręczane są awanse zawodowe. Na razie nie wiadomo czy w spotkaniach wezmą udział wszyscy awansowani, czy tylko zmiana, która tego dnia będzie pełnić służbę. – Na pewno wszystko odbędzie się w okrojonej formie i w reżimie sanitarnym – mówi mł. bryg. Marcin Nowak ze straży pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim.

Dzień Strażaka to też ważne święto dla ochotników. W Zbąszyniu rozpocznie się o godz. 6 rano, kiedy w remizie zawyje syrena. – Chcemy przypomnieć mieszkańcom, że to nasze święto – mówi Zdzisław Prętki, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu. Tego dnia odbędzie się też msza święta w intencji strażaków. – Nie będziemy w niej uczestniczyć tak licznie jak zwykle. Myślę, że będzie delegacja – mówi Prętki. Przejazd przez miejscowości planują strażacy z Kuślina. Pisaliśmy o tym TUTAJ

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News