NewsNOWY TOMYŚL

Strażacy objadą gminę. Tak będą obchodzić swoje święto, które przypada czwartego maja1 min na czytanie

0

We wtorek (4.05.) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Niestety sytuacja pandemiczna krzyżuje wiele planów, w tym te związane z obchodami tego święta. Niemniej druhowie z Kuślina postanowili zaprezentować się mieszkańcom. I zorganizują przejazd wozów strażacki przez miejscowości. – Wystartujemy z Wąsowa o godz. 18.40 – zapowiada Jakub Czekała, informując o szczegółach przejazdu. 

Druhowie ruszą spod remizy w Wąsowie, dalej pojadą ulicami Poznańską, Grodziską przy szkole, a następnie drogą asfaltową na Dąbrowę. Z Dąbrowy asfaltem w stronę Kuślina. W stolicy gminy zahaczą o takie ulice jak Leśna, Ogrodowa i Parkowa, by zawrócić na stacji paliw i pojechać do Głuponi. Z Głupoń przejazd do Chraplewa i z powrotem do Głoponi. Dalej główną drogą do Trzcianki. Przez Trzciankę przejazd do Śliwna, w Śliwnie główną drogą, zawracanie przy blokach i przejazd – do Krystianowa bezpośrednio. Z Krystianowa do Turkowa, następnie do Michorzewa, przez miejscowość i do Michorzewka. Z Michorzewka do Kuślina. 

– Zachęcamy Was drodzy Mieszkańcy do obserwowania przejazdu. Jednocześnie prosimy również, by nikt nie próbował uczestniczyć w naszym przejeździe prywatnymi samochodami. Zachowajmy bezpieczeństwo! Oglądajcie nas ze swoich posesji – podkreślają ochotnicy. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News