GRODZISKNews

Pożar. Straty sięgają prawie 300 tys. zł. Uratowano mienie warte 700 tys. zł2 min na czytanie

0

Wczoraj (29.04.) wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Albertowsku (gm. Grodzisk Wielkopolski). O akcji gaśniczej pisaliśmy TUTAJ. Ogień zaczął się w kotłowni, która znajdowała się tuż obok domu. – Stwierdziliśmy, że przyczyną wybuchu pożaru była wada pieca albo przewodów kominowych. Wszystko uległo spaleniu i obecnie trudno stwierdzić, gdzie dokładnie był problem – mówi mł. bryg. Marcin Nowak ze straży pożarnej w Grodzisku.

Pożar strawił też dach budynku mieszkalnego, wyposażenie piętra oraz magazyn. Znajdował się w nim motor, maszyna przemysłowa i elektronarzędzia. Na szczęście parter budynku udało się uratować. Zaledwie w odległości około trzech metrów stał jeszcze drugi budynek mieszkalny, który był zagrożony, ale dzięki działaniu strażaków ogień go nie dosięgnął. – Wartość strat oszacowano na 285 tys. zł, a wartość uratowanego majątku na ok. 700 tys. zł – mówi Nowak.

– Strażacy zabezpieczyli dach plandeką, by uchronić rodzinę przed jeszcze większymi stratami spowodowanymi ewentualnymi opadami deszczu – mówi Nowak. Dwuosobowa rodzina mieszka w uratowanym budynku. A uszkodzony przez ogień dom pełnił funkcję magazynu i dodatkowej powierzchni dla gości.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK