NewsNOWY TOMYŚL

Ostra wymiana zdań na sesji. Poszło o kontenery, które gmina chce stawiać w Cichej Górze2 min na czytanie

0

Osoby eksmitowane bądź te w trudnej sytuacji, nie płacące rachunków, mają trafiać do Cichej Góry, do kontenerów, które gmina chce tam ustawić. Radni są w tej sprawie podzieleni, a na sesji Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu, która obecnie trwa, doszło do ostrej wymiany zdań w tej sprawie. 

W ocenie Piotra Szymkowiaka ustawianie kontenerów nie jest dobrym pomysłem. Radny postuluje, by stworzyć program, który problem rozwiąże kompleksowo, a nie stosować rozwiązania doraźne. Szymkowiak podnosi, że wiele miast odchodzi od stosowania kontenerów i chce, by również Nowy Tomyśl ich nie ustawiał. Innego zdania jest Tomasz Tomaszewicz, który mieszka w jednej z kamienic w centrum. Podkreśla on, że kontenery pomogą rozwiązać problem niepłacących lokatorów kamienic. Wskazuje, że ich długi sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych

Niewiele o sprawie wie Krystyna Wilkoszarska, która podobnie jak inni radni zwraca uwagę, że temat powinien być omówiony na komisjach. Ale takiej szansy nie było, bo ani burmistrz ani jego zastępczynie na komisje nie przyszły. Z kolei Tomasz Antuszewski, notabene mieszkaniec Cichej Góry wskazuje, że samo ustawienie kontenerów w tej miejscowości to nie wszystko. – A komunikacja, dojazd? – pyta Antuszewski i zwraca uwagę, że do najbliższego sklepu jest 3,5 kilometra. Porusza to również Tomasz Matusiak. – Uchwała w sprawie kontenerów? Jestem przeciwny tworzeniu jej na szybko, bez dyskusji – mówi Matusiak. 

Radny podkreśla, że nie jest przeciwny pomocy, ale radni niewiele wiedzą o tym, jak kontenery mają wyglądać. Wskazuje ponadto, że pół roku temu była mowa o budowaniu mieszkań komunalnych, dziś jest o kontenerach. – Ludzie, którzy mieliby w nich zamieszkać, to nie są gorsi mieszkańcy. Dlatego powinniśmy temat szerzej omówić, a nie na szybko głosować – mówi radny Matusiak. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News