NewsNOWY TOMYŚL

Policjantów zaniepokoiły oczy pełne łez. Mężczyzna w trakcie rozmowy rzucił się pod pociąg1 min na czytanie

0

Funkcjonariusze nowotomyskiej komendy wykazali się wczoraj (28.04.) czujnością i uratowali 36 – letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo.

Asp. Paweł Feiffer wspólnie z sierż. Aleksandrą Napierałą z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na terenie miasta i gminy Zbąszyń. Podczas patrolu w miejscowości Chrośnica zauważyli mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło w policjantach podejrzenie, że dzieje się coś złego. Mężczyzna zachowywał się nienaturalnie, był nerwowy i unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami, a z oczu płynęły mu łzy.

Podczas rozmowy z policjantami 36 – latek w pewnym momencie zamilkł i spojrzał w kierunku zamykających się rogatek kolejowych na pobliskim przejeździe. To zachowanie wzbudziło w funkcjonariuszach zaniepokojenie. W momencie, gdy do zamkniętego przejazdu kolejowego zbliżał się rozpędzony pociąg relacji Zbąszynek – Poznań, mężczyzna nagle zaczął biec w kierunku nadjeżdżającej lokomotywy.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Złapali mężczyznę tuż przed torowiskiem i natychmiast zaprowadzili go w bezpieczne miejsce, gdzie czekali na przybycie karetki pogotowia.

Opr. JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News