NewsREGION

Komunie święte w Grodzisku i Wolsztynie. Parafie podają daty uroczystości1 min na czytanie

0

W Grodzisku Wlkp.i Wolsztynie poszczególne parafie organizują uroczystość w określonych przez siebie terminach i według ustalonych z rodzicami zasad. Proboszczowie dbając o bezpieczeństwo wiernych wprowadzają kilka terminów, w których dzieci mogą przystąpić do sakramentu.

Grodzisk Wlkp.

W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa uroczystości komunijne odbędą się w pierwszą sobotę miesiąca (1.05.) o godz. 12.00, 14.00 i w niedzielę (2.05) o godz. 12.00. Z racji obostrzeń w kościele w liturgii może uczestniczyć jedynie dziecko i rodzice. Pozostałych uczestników ksiądz proboszcz zaprasza do udziału we mszy wokół kościoła.W parafii pw. św Faustyny sakrament będzie udzielany dzieciom w poszczególne majowe niedziele oraz soboty, a w czerwcu w niedzielę. I tak kolejno będzie to 9, 16, 23 i 30 maja oraz 5,12,13,19,26 czerwca. W każdym dniu do sakramentu przystąpi kilkoro dzieci, można dopisywać się do grup. W grodziskiej farze komunie odbywać się będą 8 i 9 maja. Przystąpi do nich w sumie 5 grup dzieci.

Wolsztyn

Parafia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie organizuje uroczystości w dniach 16 maja w godz. 10 i 2 oraz 23 maja w godz. 10 i 12. W Tłokach dzieci przystąpią do sakramentu 9 maja. W parafii pw. Św Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie dzieci będą przystępować do komunii we wszystkie majowe soboty o godz. 11.00. Proboszcz prosi, by w kościele zajmować wyznaczone miejsca i przypomina o noszeniu maseczek.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News