NewsNOWY TOMYŚL

Poseł po spotkaniu z burmistrzem: Więcej na sport? Jestem sceptycznym optymistą…1 min na czytanie

0

Jakub Rutnicki (PO) spotkał się wczoraj z burmistrzem Nowego Tomyśla Włodzimierzem Hibnerem i jego zastępczyniami – Grażyną Pogonowską i Adrianną Zielińską. Rozmowy dotyczyły m.in. budowy wiaduktu, dofinansowania remontów w ramach nowego projektu „Kulisy kultury”, a także finansowania sportu na terenie gminy. 

Jak mówi nam dziś poseł Rutnicki, kwestia budowy wiaduktu będzie zależna od nowego budżetu województwa, a ten jest z kolei uzależniony od nowego unijnego rozdania. Przypomnijmy, że pieniędzy może być znacznie mniej niż wcześniej, a to oznacza, że wszelkie inwestycje staną się jeszcze bardziej odległe. Również wiadukt w Nowym Tomyślu, na który potrzebne są dziesiątki milionów złotych. 

W kwestii dofinansowań dla nowotomyskich klubów, które należą do najniższych w regionie, poseł przyznaje, że prosił burmistrza Hibnera, by zwiększył dofinansowanie. Sam nie ukrywa jednak, że jest w tej sprawie „sceptycznym optymistą”. Ale zaznacza, że zwrócił się do włodarzy, by w całym konflikcie, który powstał w związku z dotacjami, nie ucierpiały dzieci. – Prosiłem, by pamiętać o szkoleniu dzieci, bo rozmawiałem o tym z wieloma rodzicami – mówi Rutnicki. Dodaje jednak, że ostateczna decyzja w sprawie dofinansowań należy do burmistrza. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News