NewsWOLSZTYN

Szturm na działki w Wieleniu. Ceny? Od 70 do nawet 180 tys. zł1 min na czytanie

0
dav

Wzdłuż głównej ulicy w Wieleniu, na drzewach i słupach, wisi kilkanaście ogłoszeń o treści „kupię działkę lub domek rekreacyjny” z podanym numerem telefonu. – Od marca ubiegłego roku odbieram więcej telefonów z pytaniami, czy nie znam kogoś kto chce sprzedać działkę lub domek letniskowy. Myślę, że wpływa na to ma pandemia – mówi sołtys Wielenia i radna gminy Przemęt, Monika Maćkowiak. Podkreśla, że ogłoszeń o chęci zakupu działki jest dużo. Cieszy się, że ludzie chociaż nie wbijają w drzewa pinezek i gwoździ. Stosują taśmę.

Ile w Wieleniu trzeba zapłacić za działkę?. – Udało nam się kupić kupić taką o pow. ok. 670 mkw. za 70 tys. zł. To bardzo dobra cena, bo zdarzają się nawet takie za 180 tys. zł. W moim przypadku właścicielowi się spieszyło, bo potrzebował pieniędzy na dokończenie budowy domu – opowiada kobieta, gdy dzwonimy pod jeden z numerów na ogłoszeniach.

Po kupnie działki rozpoczynają się budowy. Obecnie największą popularnością cieszą się domy na zgłoszenie, czyli takie do 35 mkw., które nie wymagają pozwolenia na budowę. Mogą być jednak całoroczne, jeżeli zadba się o ogrzewanie. Taki dom można wybudować już za 100 tys. zł.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News