NewsWOLSZTYN

Mogliby szczepić 500 osób tygodniowo, gdyby mieli czym1 min na czytanie

0

Na terenie powiatu wolsztyńskiego jest pięć punktów szczepień przeciwko Covid-19. Po jednym w gminie Wolsztyn i Siedlec oraz trzy w gminie Przemęt – w Buczu, Kaszczorze i Przemęcie. – Każdy z naszych punktów szczepi obecnie tygodniowo średnio 140 osób, co w sumie daje ok 420 wyszczepień – mówi wójt gminy Przemęt, Janusz Frąckowiak.

– Z informacji, które uzyskałem wynika, że mniej więcej połowa szczepionych to mieszkańcy naszej gminy. Druga połowa to osoby spoza gminy, które z różnych względów wybierają nasze punkty – dodaje.

– Liczba szczepień w gminie mogłaby być znacznie wyższa. Punt w centrum Medycznym w Przemęcie deklaruje możliwość szczepienia nawet 500 osób tygodniowo, ale warunkiem jest oczywiście otrzymanie odpowiedniej liczby preparatów – podkreśla Janusz Frąckowiak.

Tymczasem, jak informuje naczelna pielęgniarka SP ZOZ w Wolsztynie, Beata Szutta, w tutejszym punkcie szczepień zaszczepionych zostało w sumie ok. 6 tys. 800 osób. rejestracja odbywa się drogą elektroniczną, stąd nie sposób dziś policzyć ile z nich to mieszkańcy Wolsztyna. Aktualnie, w zależności od liczby posiadanych preparatów, punkt szczepi tygodniowo od 500 do 700 osób.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News