NewsNOWY TOMYŚL

Mały James może już porozumiewać się ze światem. Wszystko dzięki ludziom, którzy go wsparli!1 min na czytanie

0

Akcja zbiórki pieniędzy na zakup mówika – protezy mowy, zakończona sukcesem. W ostatnich dniach nowotomyska Fundacja Radość z Uśmiechu, która zorganizowała akcję, przekazała go chłopcu. Jak podkreśla dyrektor fundacji, Katarzyna Kaczanowska, dzięki protezie mowy James będzie mógł porozumiewać się z otoczeniem. – Dlatego dziękujemy za ogromne wsparcie, które okazano Jamesowi m.in. podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego w marcu – zaznacza szefowa organizacji. 

Przypomnijmy, że 7-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla zmaga się z autyzmem, choruje na celakie i miastenię, czyli męczliwość mięśni. Potrzebne są pieniądze nie tylko na tzw. mówik, ale i na rehabilitację. Jak mówi mama chłopca, James w wieku dwóch lat w stanie krytycznym trafił do szpitala. Ważył zaledwie 12 kg. Wówczas, by go ratować, wprowadzono restrykcyjną dietę bez glutenu, nabiału i jaj. – Syn zaczął przybierać na wadze i rosnąć, ale rok później zdiagnozowano u niego autyzm – wspomina mama tłumacząc, że w wieku 15 miesięcy mowa Jamesa cofnęła się do tego stopnia, że do dziś chłopiec nie mówi.

– Aktualnie syn uczęszcza na terapie, które w połowie opłacamy sami. Są to dla nas potężne kwoty. Tym bardziej, że potrzebne są też drogie leki i specjalna dieta, na której James musi być do końca życia. Ale James wszystko rozumie. Jest bardzo kochanym, fajnym, mądrym i bystrym chłopcem – podkreśla mama. Co istotne, chłopca nadal można wspierać, a dane do przelewu znajdują się poniżej. 

ŁR

DANE DO PRZELEWU: Fundacja Radość z Uśmiechu, Santander Bank Polska

Numer konta: 36 1090 1388 0000 0001 4708 9304

Tytuł płatności: POMAGAM / JAMES CH

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News