NewsWOLSZTYN

Przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, wyczerpał limit punktów karnych i stracił prawko1 min na czytanie

0

Wczoraj (13.04.) ok. godz. 17, na trasie Stary Widzim – Kębłowo, wolsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca Świętna kierującego volkswagenem golfem. Powodem była zbyt duża prędkość.

Nastolatek, który miał prawo jazdy zaledwie od kilku miesięcy w terenie niezabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/h pędził 141 km/h. Skończyłoby się pewnie na mandacie w wysokości 500 zł i 10 punktach karnych, czym funkcjonariusze ukarali młodego kierowcę, gdyby to było jego pierwsze wykroczenie.

Okazało się jednak, że nastolatek miał już na koncie 12 punktów karnych. Po dodaniu kolejnych 10 przekroczył limit 20 punktów dla młodych kierowców, czyli do roku od uzyskania uprawnień. 19 – latek stracił więc prawo jazdy i zgodnie z przepisami musi od nowa przejść kurs i zdać egzamin.

Kierowcom, którzy mają prawo jazdy dłużej niż rok, uprawnienia są zabierane po przekroczeniu limitu 24 punktów karnych. Prawo jazdy można wówczas odzyskać po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News