NewsWOLSZTYN

Apel wolsztyńskiej biblioteki. Chodzi o archiwalne zdjęcia. Kto ma, niech prześle!1 min na czytanie

0

Wolsztyńska biblioteka zwraca się z prośbą do mieszkańców Wolsztyna i okolic o udostępnianie zdjęć z różnych wydarzeń dotyczących naszego budynku. – Chodzi nam zarówno o spotkania kulturalne jak i rodzinne, które odbywały się w Klubie Kuźnica, a także w późniejszym okresie przy Gajewskich 48. Pragniemy jako biblioteka przypomnieć i zachować tę część historii budynku, w którym działamy i historii naszego miasta – mówi Maria Malewicz z wolsztyńskiej książnicy.

– Zajrzyjcie proszę do rodzinnych albumów i przynieście fotografie do biblioteki, my zeskanujemy je, a oryginały oczywiście oddamy z powrotem – tłumaczy. Można też wysłać zdjęcia bezpośrednio na maila: bpwolsztyn@poczta.onet.pl.

Biblioteka planuje w galerii pokazać życie, które odbywało się w ich budynku i ludzi, którzy u nich gościli. Jeśli ktoś chciałby podzielić się historią związaną z tym miejscem księgarze również proszą o kontakt. Można zadzwonić pod nr 68 347 26 30 i umówić się. – Niech państwa wspomnienia ożyją ponownie na zdjęciach w bibliotece! – zachęca Malewicz.

Opr. JP

Zdjęcie przekazane przez panią Agnieszkę Maruszewską: Występ Kabaretu Kropelka 1966. Na fotografii Leszek Maruszewski, Bogdan Kocąka, Zbigniew Pukacki, Inka Dokowicz (Wilczyńska), Halina Lisiewicz (Siecińska)

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News