NewsWOLSZTYN

Dyrektor mówi, że nie szuka zastępcy do spraw ekonomicznych. Fakty temu przeczą2 min na czytanie

0

– W sprawie obsadzenia stanowiska zastępcy dyrektora do spraw ekonomiczno – technicznych nic się nie zmieniło i z nikim nie prowadzę na ten temat rozmów – informuje dyrektor szpitala w Wolsztynie, Karol Mońko. – Mogę tylko dodać , że priorytetem w dobie pandemii jest znalezienie kandydata na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa w randze lekarza-specjalisty i na tym się obecnie skupiam – dodaje.

Informacje docierające do nas z różnych źródeł wskazują jednak, że poszukiwania kandydata były prowadzone. Jednym z nich miał być pracownik Starostwa Powiatowego, który miał odrzucić propozycję. – Proszę kontaktować się w tej sprawie ze starostą lub wicestarostą. Może udzielą takiej informacji – mówi, a starosta Jacek Skrobisz twierdzi jedynie, że jego pracownik donikąd się nie wybiera.

Miały też być prowadzone rozmowy z zastępcą komendanta do spraw ekonomiczno – technicznych 105 Szpitala Wojskowego w Żarach. To, że zainteresowana rozważała współpracę z Wolsztynem, nie jest w żarskiej lecznicy tajemnicą, bo skierowano nas do niej bezpośrednio z sekretariatu komendanta szpitala. Ona sama nie zaprzecza, ale też nie komentuje sprawy, a radni powiatowi wspominają, że na etapie wprowadzania pod obrady projektu zmian w statucie wolsztyńskiej lecznicy starosta osobiście informował, że stanowisko jest planowane pod jakąś kobietę pracującą obecnie na tożsamym stanowisku w innym szpitalu i mającą duże doświadczenie zawodowe w tej dziedzinie. Najwyraźniej jednak nic z tego nie wyszło i faktycznie obecnie.

Podobne zaprzeczenia z ust Karola Mońko można było usłyszeć 29 września, gdy twierdził, że nie prowadził poszukiwań anestezjologów na zastępstwo za wolsztyńskich lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia, choć na stronie internetowej szpitala były ogłoszenia o naborze, a anestezjolodzy z innych szpitali dzwonili do wolsztyńskich lekarzy z pytaniami, bo dostawali propozycje pracy.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News